LEXILIO kancelarie prawne
- i prawo jest po Twojej stronie!

LEXILIO

Kancelarie prawne LEXILIO

Naszą kancelarię tworzą prawnicy wierzący w wartości takie jak rzetelność, profesjonalizm, staranność i jakość w obsłudze klienta. Każda prowadzona przez nas sprawa traktowana jest w sposób indywidualny, a przedstawione rozwiązanie dostosowujemy do Państwa potrzeb i oczekiwań. Nasz cel to skuteczne i szybkie rozwiązania, skutkujące satysfakcją z wzajemnej współpracy. Reprezentujemy i wspieramy Klientów na każdym etapie postępowania.

Poszukujesz pomocy prawnej? Sprawdź czym się zajmujemy!

Dzięki naszej specjalistycznej wiedzy opartej na doświadczeniu i wymiernych rezultatach, oferujemy Państwu pomoc prawną w zakresie:

Prawo rodzinne
i spadkowe

Rozwód, separacja, władza rodzicielska, alimenty, prawa ojca, opieka naprzemienna, alienacja rodzicielska, nabycie i odrzucenie spadku…

Nie ma dwóch podobnych spraw rozwodowych. Poświęcamy maksimum czasu i zainteresowania każdej sprawie. Chcemy zrozumieć wszystkie problemy naszych Klientów. Nie dzielimy spraw na mniej lub bardziej istotne. Informujemy Klientów o istniejących rozwiązaniach, udzielimy jasnych porad na temat prawdopodobnych rezultatów danych strategii prawnych. Tworzymy kreatywną, nastawioną na Klienta strategię prawną, aby zagwarantować korzystny wynik sprawy.

Oferujemy m.in. pomoc:

 • w przeprowadzeniu szybkiego rozwodu bez orzekania o winie,
 • w ustaleniu winy rozkładu małżeńskiego,
 • w ustaleniu wysokości alimentów,
 • w podziale wspólnego majątku byłych małżonków,
 • w ustaleniu nierównych udziałów w majątku byłych małżonków i jego podział,
 • w unieważnieniu małżeństwa,
 • w rozliczeniu po rozwodzie wydatków i nakładów realizowanych w trakcie małżeństwa,
 • w uregulowaniu władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi rozwodzących się małżonków,
 • w uregulowaniu prawa do mieszkania po rozwodzie,
 • w obronie przed bezprawnym i uporczywym nękaniem przez byłego małżonka/partnera,
 • w uzyskiwaniu świadczeń socjalnych w czasie trwania małżeństwa i po rozwodzie,
 • w ubezwłasnowolnienia oraz kurateli,
 • w uznaniach, ustaleniach lub zaprzeczeniach ojcostwa lub macierzyństwa,
 • we władzy rodzicielskiej,
 • w regulacji kontaktów z dziećmi,
 • w uprowadzeniach rodzicielskich,
 • w odebraniach lub ograniczeniach władzy rodzicielskiej,
 • w ustaleniach miejsca zamieszkania dziecka,
 • w podziale majątku wspólnego małżonków,
 • w adopcji,
 • w rozliczeniach konkubinatu,
 • w uzyskaniu zezwoleń na dokonanie czynności prawnych w zakresie zarządu majątkiem małoletniego.

W zakresie prawa spadkowego świadczymy  m.in.:

 • pomoc przy uzyskaniu notarialnego poświadczenia dziedziczenia,
 • przygotowanie wniosków o stwierdzenia nabycia spadku,
 • prowadzimy dział spadku oraz zniesienie współwłasności powstałej w wyniku nabycia spadku,
 • doradzamy w zakresie przyjęcia i odrzucenia spadku,
 • pomoc w uzyskaniu zgody sądu na odrzucenia zadłużonego spadku przez rodzica dziecka, a także przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza,
 • pomoc w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadku i darowizn,
 • pomoc w walce o zachowek dla osoby pominiętej w testamencie.

PRAWA OJCA

Wysoce wyspecjalizowaną pomoc prawną oferujemy ojcom, których prawa do opieki i kontaktu z dzieckiem zostały ograniczone. Jako ojciec, który przechodzi rozwód lub separację, możesz spotkać się ze szkodliwym przekonaniem, że matka jest w naturalny sposób lepszym rodzicem – że powinieneś zająć dalsze miejsce w systemie opieki nad dzieckiem i cieszyć się rolą rodzica w niepełnym wymiarze godzin.

Rozumiemy, że taki sposób myślenia może wyrządzić szkodę jedynie dzieciom. Wiemy, że dzieci potrzebują ojców i najlepiej służy im utrzymywanie bliskich relacji z obojgiem rodziców. Nasi prawnicy są zagorzałymi zwolennikami praw ojców i zapewniają wysokiej jakości reprezentację prawną klientom z całej Polski. Rozumiemy, że dzieci zasługują na tatę w swoim życiu, a ojcowie zasługują na coś więcej niż weekendowe widzenia i sprowadzenie ich do roli źródła wsparcia finansowego.

Twoja rola w życiu Twojego dziecka nie powinna zostać zmniejszona. Dołożymy wszelkich starań, aby Twojemu dziecku nie odmówiono bezcennego daru posiadania silnych relacji z ojcem.

ALIENACJA RODZICIELSKA

Nagannym zjawiskiem w sferze prawa rodzinnego jest wyobcowanie jednego z rodziców. Krótko mówiąc, alienacja rodzicielska ma miejsce wtedy, gdy jedno z rodziców próbuje nastawić dziecko przeciwko drugiemu z rodzicowi, aby uzyskać przewagę w sporze o sprawowanie opieki. Alienacja rodzicielska jest haniebną praktyką i jest całkowicie sprzeczna z zasadą dobra dziecka. 

Jeśli jesteś rodzicem zaangażowanym w spór o opiekę nad dzieckiem i podejrzewasz, że Twoja była partnerka/partner może próbował użyć wobec ciebie alienacji rodzicielskiej, nasi prawnicy pomogą Ci ochronić Twoja prawa.

OPIEKA NAPRZEMIENNA

Coraz powszechniej mówi się o tym, że dzieci czerpią korzyści z posiadania znaczących relacji z obojgiem rodziców. Obecnie coraz więcej rodziców po rozwodzie decyduje się na wspólne sprawowanie opieki, a obowiązujące przepisy prawne wychodzą im w tym naprzeciw.

Opieka naprzemienna poszerza rolę w wychowaniu dziecka, rodzica, przy którym nie ustalono miejsca zamieszkania małoletniego, dzięki czemu oboje rodzice mają znaczący udział we wzroście i szczęściu swoich dzieci.

 

POPROŚ O KONSULTACJE


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Upadłość konsumencka

Jeżeli wpadłeś w spiralę długów, rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W efekcie uzyskasz umorzenie swoich zobowiązań lub ich znaczną redukcję…

Jeżeli wpadłeś w spiralę długów, rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W efekcie uzyskasz umorzenie swoich zobowiązań lub ich znaczną redukcję. Upadłość konsumencką może ogłosić osoba fizyczna, która:

 1. Posiada zadłużenie przekraczające jej dochody i wartość jej majątku.
 2. Jest niewypłacalna (nie spłaca swoich zobowiązań finansowych),
 3. W dalszej perspektywie nie ma „widoków” na podjęcie spłaty swoich zobowiązań.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej dotyczy osób fizycznych ale również byłych przedsiębiorców. Upadłość konsumencką można ogłosić także wspólnie z małżonkiem.

Nasza Kancelaria zapewnia swoim Klientom kompleksową pomoc na każdym etapie postępowania upadłościowego. Dokonujemy analizy dokumentacji, sprawdzamy czy spełniasz przesłanki ogłoszenia upadłości, sporządzamy wniosek i reprezentujemy Cię w sądzie.

Skontaktuj się z nami, dokonamy analizy Twojej sytuacji prawnej i wyceny naszych usług.

Poproś o konsultacje:


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Odszkodowania

Wypadki komunikacyjne, urazy w salonach piękności…

Rozwój nowych technologii związany jest również ze zmianą formy transportu miejskiego. Na ulicach i chodnikach wielu miast pojawia się coraz większa liczba użytkowników nowoczesnych pojazdów elektrycznych. Niestety przestrzeń miejska nie jest w pełni dostosowana do zmian transportowych i technologicznych. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom społecznym, nasza kancelaria w zakresie prawa odszkodowawczego oferuje szczególną i dalece wyspecjalizowaną pomocą prawną w uzyskaniu rekompensaty finansowej za poniesione szkody w wyniku wypadków komunikacyjnych spowodowanych przez nowoczesne pojazdy transportu miejskiego tj.: skutery, rowery, rowery elektryczne, hulajnogi, hulajnogi elektryczne, deskorolki, deskorolki elektryczne, łyżworolki, łyżworolki elektryczne, segway’e, itp.

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których klienci salonów piękności i klinik medycyny estetycznej doświadczają obrażeń i infekcji w wyniki źle wykonanego zabiegu u manikiurzystki, kosmetyczki, kosmetologa, fryzjera czy tatuażysty. W wielu z tych przypadków powodem poniesionej szkody jest zaniedbanie (nieodpowiednia higiena pracy), brak odpowiednich umiejętności, braki w wyposażeniu salonu czy zwykła nieuwaga. Każdy nawet najmniejszy uraz może być podstawą żądania wypłaty stosowanego odszkodowania.

Poproś o konsultacje


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

Kredyty frankowe

Reprezentujemy swoich Klientów w sporach z bankami. Pomagamy uzyskać unieważnienie umowy kredytowej lub jej przewalutowanie…

Reprezentujemy swoich Klientów w sporach z bankami. Pomagamy uzyskać unieważnienie umowy kredytowej lub jej przewalutowanie. Dochodzimy zwrotu nadpłaconych rat kredytu.

Pomożemy również tym z Państwa, którzy już zostali pozwani przez bank w związku z wypowiedzeniem umowy kredytowej indeksowanej lub deminowanej do waluty obcej.

Wyślij nam swoją umowę kredytową wraz z regulaminem a my dokonamy jej analizy i wyceny naszych usług. 

Poproś o konsultacje


Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

PORADY

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

TERMIN NAJBLIŻSZYCH
BEZPŁATNYCH PORAD PRAWNYCH:

20 listopada 2020 r.

W ramach działalności pro bono nasza kancelaria współpracuje ze “Stowarzyszeniem z młodzieńczą siłą” oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie tworząc projekt bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Skawina.

Porady prawne naszych prawników odbywają się raz w miesiącu w budynku Biblioteki Publicznej przy ulicy Władysława Sikorskiego 18 w Skawinie, w godzinach od 17:00 do 20:00.

NASZ ZESPÓŁ

IMG_20190817_131937

ZAUFALI NAM...

pomnik

Jesteśmy bardzo wdzięczni za bezinteresowną pomoc Kancelarii Prawnej Lexilio, która objęła opieką prawną Centrum Don Guanella oraz prowadzony przez nas Rodzinny Dom Dziecka „Dar Serca”. Od początku naszej współpracy prawnicy z Kancelarii Prawnej Lexilio zawsze mają dla nas czas i nigdy nie odmówili wsparcia. Dzięki nim czujemy się bezpieczni i mamy pewność, że prowadzona przez nas działalność jest w każdym czasie profesjonalnie chroniona.

KS. JAROSŁAW JANUSZEWSKI
Dom Zakonny Zgromadzenia Sług Miłości: CENTRUM DON GUANELLA.
13950937_10210639488370385_1354856790_o

Niniejszym składam serdeczne podziękowania Kancelarii Prawnej Lexilio za sprawowanie profesjonalnej opieki prawnej nad Fundacją, dzięki czemu nasza organizacja może działać sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Pani mecenas Katarzyna Góra prowadzi pełną obsługę prawną Fundacji od lutego 2015 roku, w skład której wchodzi m.in. tworzenie oficjalnych pism, umów i innych dokumentów, wypełnianie wniosków sądowych i reprezentacja Fundacji w Krajowym Rejestrze Sądowym, opiniowanie działań Fundacji oraz doradztwo merytoryczne we wszelkich sprawach wymagających opinii prawnej. Opieka nad organizacją pozarządową wymaga szerokiej wiedzy prawnej z zakresu działalności podmiotów NGO, aby móc sprawnie poruszać się w tym sektorze. Pani Katarzyna jest osobą doświadczoną w zakresie działalności organizacji pozarządowych. Pani Katarzyna jest osobą sumienną i rzetelną, gotową do podejmowania nowych wyzwań i zawsze gotową do pomocy. Wykonywane przez Panią Katarzynę zadania cechują się wysoką jakością, merytoryczną poprawnością i ogólnym profesjonalizmem. Z czystym sumieniem polecam usługi Pani Katarzyny Góry oraz Kancelarii Prawnej Lexilio i wyrażamy nadzieję na dalekosiężną kontynuację naszej współpracy.

Rekomendacje...

JAGNA GILL - PREZES ZARZĄDU
Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów "IRMA"
writing-1149962_1920

Jestem w pełni usatysfakcjonowany jakością usług świadczonych przez Kancelarię Prawną Lexilio. Dotychczasowe działania podjęte przez pracowników Kancelarii Prawnej Lexilio zabezpieczyły moją firmę przed podpisaniem niekorzystnych umów oraz zapewniły odzyskanie należnych mi wierzytelności. Bieżąca obsługa prawna, przekazywane informacje i podejmowane przez Kancelarię czynności stoją na najwyższym poziomie i odznaczają się profesjonalizmem i pełnym zrozumieniem potrzeb Klienta. Wobec harmonijnie układającej się współpracy, z przyjemnością, mogę polecić Kancelarię Prawną Lexilio jako rzetelną i wiarygodną firmę.

Rekomendacje...

STANISŁAW PIĘTA
Firma Usługowo-Handlowa "STANBUD"